Metoda FunTown dla szkół

Uwierz w to! W XXI wieku istnieją już lepsze technologie niż laminator! 

"If you can dream it you can do it!"

Walt Disney

Funtown to najbardziej kompletna i “wszystko-mająca” metoda nauczania, całkowicie wspierająca lektorów i szkoły językowe! 

W Funtown zaczniesz pracować tylko w czasie rzeczywistym i odzyskasz wolny czas dla siebie! To idealne miejsce dla Ciebie i Twoich uczniów!

Funtown - rewolucyjna gra, która zmienia edukację!

Wyobraź sobie kurs językowy, podczas którego dzieci grają w grę planszową…. Wyobraź sobie zaangażowane dzieci, które nie czując, że się uczą, wykonują setki ćwiczeń komunikacyjnych i przyswajają struktury gramatyczne. Dla nich to tylko gra. Porywająca, zaskakująca, zabawna. Ale Ty dobrze wiesz, że dzięki niej nauczą się zadawać pytania, prowadzić dialogi w sklepie, zapytać o drogę, a także wyćwiczą struktury gramatyczne i opanują słownictwo, bez żmudnych powtórek i niezliczonych kart pracy! Funtown to nauka przez zabawę w najczystszej postaci! To dlatego zamiast podręcznika dzieci mają Gamebook, a zamiast kolejnego rozdziału zdobywają “next level”!

nauczyciel szkoła językowa
Co tworzy metodę?
10 prawdziwych hitów, którymi się zachwycisz:
HIT 1 - 24 gry planszowe

24 gry planszowe, (minimum 4 na 1 rok nauki), które łączą się ze sobą, gdy dzieci opanowują kolejne zagadnienia! Do każdej planszy dołączone są zestawy kart i zadań, oraz nowe zasady gry, co pomaga ją dowolnie modyfikować! Łącz plansze z poprzednich poziomów robiąc powtórki materiału! Gdy przejdziecie już wszystkie plansze Wasze miasto będzie miało rozmiar 200x 300 cm - czyli sporego dywanu!

HIT 2 - Seria 6 podręczników
HIT 3 - QR kody
HIT 4 - unikalne Fuzzy Friends
HIT 5 - Funtube
HIT 6 - Okulary i lupki
HIT 7 - Gotowe filmiki animowane
HIT 8 - Flashcards
HIT 9 - Gotowe piosenki i podkłady oraz chwyty na ukulele!
HIT 10 - Augmented reality
Funtown nauka języka angielskiego

Zainteresowany naszą metodą?

Zapoznaj się z warunkami licencji

Opis poziomów kursu.

 

Jeśli dzieci dopiero rozpoczynają przygodę z angielskim, idealnym poziomem dla nich będzie Funville 1. Jeśli uczyły się już wcześniej języka i znają (pamiętają) podstawowe słownictwo oraz potrafią odpowiedzieć na podstawowe pytania, lub odpowiedzieć całym zdaniem, wybierz dla nich poziom Funville 2. Możesz to sprawdzić naszym Fuzzy Testem, załączonym do kursu. W zestawie lektora dla poziomu Funville masz plansze do gry dla obydwu poziomów (Funville 1 i 2), , więc rozpoczynając kurs możesz zacząć od powtórki pierwszych 4 plansz i potem przejść od razu do drugiego poziomu. Pamiętaj, że Funville to także nauka pisania po angielsku. Jeśli nawet dzieci mówią część słów z danego poziomu, to jako przedszkolaki na pewno nie uczyły się ich pisać i czytać. Funville 1 i 2 to ok. 700 słów!

Funtown jest odpowiedni dla dzieci, które mają za sobą podstawowe słówka, zwroty i konstrukcje gramatyczne.
Funtown 1 czy Funtown 2? Przy wyborze poziomu kieruj się Fuzzy Testem. Zawsze możesz zacząć od szybkiej powtórki Funtown 1 na planszach gry, a potem rozpocząć przygodę z podręcznikiem i planszami Funtown 2!
Plansze Funtown możesz połączyć z planszami Funville podczas zajęć w ciągu roku i powtarzać (od czasu do czasu) także podstawowe słownictwo! Funtown, daje możliwości rozszerzenia gry i połączenia starego z nowym! 4 plansze Funville będą też idealne na integrację grupy we wrześniu!
Taka elastyczność jest możliwa tylko w Funtown!

Funcity - to już poziom dla dzieci, które opanowały poziom A1  (w tym Past Simple). 

Na tym poziomie pojawią się bardziej ambitne słówka i konstrukcje gramatyczne. Dziecko, które zaczyna ten poziom powinno już umieć formułować proste wypowiedzi na swój temat, opowiadać o swoim hobby, rodzinie, czy o tym jak spędza swój dzień. Wybierając dla ucznia poziom FunCity, oprócz rozwiązania testu, zawsze sprawdzaj na jakim poziomie są jego umiejętności komunikacyjne! Jeśli nie są wystarczające, wybierz 1 poziom niżej. Na poziomie Funcity także możesz wracać do plansz i zadań z niższych poziomów! Co jakiś czas zagrajcie w pełną wersję gry - czyli aż 24 plansze! W instrukcji do gry znajdziesz sposoby, jak zaadaptować początkowe plansze i karty do wyższego poziomu Twoich uczniów!