Metoda Funtown dla szkół

Uwierz w to! W XXI wieku istnieją już lepsze technologie niż laminator! 

"If you can dream it you can do it!"

Walt Disney

Funtown to kompletna i rozbudowana metoda nauczania,  wspierająca szkoły językowe! 

Ty otrzymujesz cały pakiet materiałów, a Twoi uczniowie kurs językowy, który sprawia, że powtórki stają się frajdą. To idealne miejsce dla Ciebie i Twoich uczniów!

Funtown - rewolucyjna gra, która zmienia edukację!

Wyobraź sobie kurs językowy, podczas którego dzieci grają w grę planszową…. Wyobraź sobie zaangażowane dzieci, które nie czując, że się uczą, wykonują setki ćwiczeń komunikacyjnych i przyswajają struktury gramatyczne. Dla nich to tylko gra. Porywająca, zaskakująca, zabawna. Ale Ty dobrze wiesz, że dzięki niej nauczą się zadawać pytania, prowadzić dialogi w sklepie, zapytać o drogę, a także wyćwiczą struktury gramatyczne i opanują słownictwo, bez żmudnych powtórek i niezliczonych kart pracy! Funtown to nauka przez zabawę w najczystszej postaci! To dlatego zamiast podręcznika dzieci mają Gamebook, a zamiast kolejnego rozdziału zdobywają “next level”!

nauczyciel szkoła językowa
Co tworzy metodę?
10 prawdziwych hitów, którymi się zachwycisz:
HIT 1 - 24 gry planszowe

24 gry planszowe, (minimum 4 na 1 rok nauki), które łączą się ze sobą, gdy dzieci opanowują kolejne zagadnienia! Do każdej planszy dołączone są zestawy kart i zadań, oraz nowe zasady gry, co pomaga ją dowolnie modyfikować! Łącz plansze z poprzednich poziomów robiąc powtórki materiału! Gdy przejdziecie już wszystkie plansze Wasze miasto będzie miało rozmiar 200x 300 cm - czyli sporego dywanu!

HIT 2 - Seria 6 podręczników
HIT 3 - QR kody
HIT 4 - unikalne Fuzzy Friends
HIT 5 - Multibook dla lektora
HIT 6 - Okulary i lupki
HIT 7 - Vic i Grace - Twoi wirtualni asystenci
HIT 8 - Flashcards
HIT 9 - Pełne słońca piosenki z ukulele
HIT 10 - Augmented reality
Funtown nauka języka angielskiego

Zainteresowany naszą metodą?

Zapoznaj się z warunkami licencji

Opis poziomów kursu.

 

FUNVILLE 1 ( 6-8 lat)

Dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z angielskim! Dzieci nie tylko nauczą się słówek, ale też poćwiczą pisanie po śladzie, bo  Funville to także nauka pisania po angielsku. Jeśli nawet dzieci mówią część słów z danego poziomu, to jako przedszkolaki na pewno nie uczyły się ich pisać i czytać. 

FUNVILLE 2 (8-9 lat)

Dla dzieci, które uczyły się już wcześniej języka (np. w szkole językowej) i znają podstawowe słownictwo oraz potrafią odpowiedzieć na podstawowe pytania całym zdaniem.

Poziom dzieci możesz sprawdzić testem, załączonym do kursu, lub podczas naszego Fuzzy Testu - bawiąc się z nimi pluszakami i zadając pytania z naszej specjalnie przygotowanej listy Chiller Chatter.  

Funville 1 i 2 to ok. 700 słów! 

FUNTOWN  1 - (9-10 lat) dla dzieci, które mają za sobą podstawowe słówka, zwroty i konstrukcje gramatyczne. Przy wyborze poziomu kieruj się Fuzzy Testem. Podręczniki Funtown 1 zawierają na początku tzw. Starter z powtórkami, więc dzieci mogą na początku roku odświeżyć wiadomości, które powinny pamiętać z poprzedniego roku). Ten poziom to rozpoczęcie przygody z gramatyką, wprowadzaną w wesołych prezentacjach i wierszykach! Na tym poziomie dzieci opanują zagadnienia z podstawy programowej klasy IV i powtórzą zagadnienia z klas I-III. 

FUNTOWN 2 - (10-11 lat)          to program, dla ambitnych czwartoklasistów, lub dzieci z klasy V. Na tym poziomie uczniowie będą nie tylko powtarzać podstawowe struktury, ale także intensywnie rozbudowywać słownictwo, ćwiczyć gramatykę i umiejętność czytania tekstów. 

FUNCITY 1 i 2 - (11-13 lat) to poziomy dla dzieci, które opanowały poziom A1  (w tym czas Past Simple). 

Na tym poziomie pojawią się bardziej ambitne słówka i konstrukcje gramatyczne. Nastolatek, który zaczyna ten poziom powinien już umieć formułować proste wypowiedzi na swój temat, opowiadać o swoim hobby, rodzinie, czy o tym jak spędza swój dzień. Wybierając dla ucznia poziom Funcity, oprócz rozwiązania testu, zawsze sprawdzaj na jakim poziomie są jego umiejętności komunikacyjne do czego służy Fuzzy Test. Jeśli nie są wystarczające, wybierz 1 poziom niżej (Funtown 2). 

Poziom Funcity 1 i 2 pełen jest ciekawych tekstów oraz okazji, by poćwiczyć dłuższe wypowiedzi pisemne i ustne co pozwala przygotować ucznia do egzaminów językowych, stanowi także bardzo dobre podwaliny pod egzamin ósmoklasity! Opanowanie materiału Funcity 2 oznacza, że uczeń zna język angielski na poziomie A2/B1.